Голодомор в Україні 1932-1933 років
Голодомор в Україні 1932-1933 років. Яка страшна доля народу, що пережив таке страхіття! Без болю не можна згадати події голодного лихоліття, яке найболючіше вразило дітей.
Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією.
Згадайте нас — бо ми ж колись жили.
Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.
У ліцеї, в онлайн режимі пройшли такі заходи:
1. Відеоролик “Жнива скорботи” – створений учнівським самоврядуванням та вокальним гуртком  ліцею, під керівництвом педагога-організатора Галини Грицук та акція “Запали свічку пам’яті”.
2. Використовуючи формат педагогіки партнерства, наставники Леся Владика та Леся Ліцовська, учні 10-І класу разом з батьками провели челендж “Запали свічку пам’яті”
3. Учні 9-П класу разом з вихователем Ольгою Рассуждай та класним керівником Наталією Садковою та бібліотекарем Марією Хміль провели годину пам’яті “Ми – молоді весняні квіти, голодні, босі і роздіті…”.
4. Учні 10-Б класу разом з вихователем Вірою Мулик та класним керівником Марією Худоноговою і бібліотекарем Марією Хміль провели годину пам’яті “І пам’яті свіча не згасне”.
5. Учні 11-Ф класу разом з класним керівником Оксаною Римар та вихователем Іриною Данилейчук провели урок пам’яті про Голодомор онлайн.
6. Бібліотекар ліцею Марія Хміль провела тематичну виставку “Невиплакані сльози України”.
7. ” Онлайн урок “Без права на забуття (1932-1933 рр.)” – пам’ять, яка завжди залишиться у серцях мільйонів українців, а також учнів Івано-Франківського академічного ліцею-інтернату, зокрема учнів 9Б класу та їх наставників Капущак С.О., Середюк М. С.
Трагічна сторінка історії, яка змушує молоде покоління замислитись, через перегляд фільмів, читання документів, перегляд фото…над сьогоденням і минулим.
Ми згадуємо,
пам’ятаємо,
не забуваємо…