Заходи пам’яті жертв Голодоморів
Правда про голод, якою б вона не була жахливою, потрібна не лише тим, хто пережив його, а й нам дітям і нашим внукам…
Сьогодні у ліцеї заступником директора з виховної роботи Людмилою АНДРЕЙЧУК, педагогом-організатором Галиною ГРИЦУК, вихователем Орисею ВІЗНЮК та бібліотекарем Марією ХМІЛЬ була проведена імпреза – реквієм вшанування пам’яті безневинно померлих українців у 1932-1933рр . “Жнива скорботи”.
Захід розпочався у вестибюлі ліцею, де Людмила АНДРЕЙЧУК розповіла про історію Голодомору і присутні вшанували хвилиною мовчання тих українців, які загинули в страшних муках голоду.
Потім учні разом з керівниками продовжили захід у бібліотеці ліцею, де Марія ХМІЛЬ ознайомила присутніх з літературою про Голодомор 1932-33рр.
Також учні взяли участь у майстер-класах – з плетіння колосків та декорування свічок, який організувала вихователь Орися ВІЗНЮК.
Багато говорили… дивились…навчились…усвідомили.
“Незабудками пам’яті” прикрасили плакат з картою України, розмістивши їх у тих областях, де голод торкнуся українців найбільше.
На завершення заходу вихователь Орися ВІЗНЮК пригостила присутніх власноруч приготовленими стравами і учасники заходу, змогли відчути, як люди, рятуючись від голодної смерті готували їжу з гілок сосни, шишок, кори дерев, кропиви…
Також учнівським самоврядуванням під керівництвом педагога-організатора Галини ГРИЦУК були виготовлені інформаційні буклети до 90-річчя Голодомору 1932-1933рр. та проведені інформаційні хвилинки у класах.
Пам’ятаємо, вшановуємо, виховуємо…
Година пам’яті
” Голодомор – гірка сторінка нашого народу…”
24.11.23 року у стінах спортивного ліцею відбувся захід , приурочений пам’яті людей, які пережили Голодомор.
Учні 11-А класу ліцею із своїми наставниками класним керівником Н.Яремою., вихователем Г.Статкевич та тренером Б.Шпиркою відтворили історію тих страшних днів нашого народу та вшанували невинно померлих хвилиною мовчання….
Голодомор- це помста за свободу! Одвічний біль -одвічна боротьба!
Єднаймося заради нашої історії, майбутнього і вільної України! Пам’ятаймо! ????????
Ми живемо у часи війни… Можливо вона далеко від нас географічно,але вона близько до нас духовно. Наші рідні,знайомі воюють, захищаючи нас з вами,щоб ворог не прийшов до нас.
Ми маємо повні маркети добра, а вони ,можливо, інколи
не мають і кусочка хліба.
Хліб завжди був головою у нашому житті.
Про це сьогодні говорилось на годині пам’яті ” Ми молоді,весняні квіти, голодні, босі і роздіті “, приуроченій голодомору в Україні.(В1932- 1933рр)., яку провели з учнями 10-Акласу Івано-франківського спортивного ліцею кл.керівник Єрмохіна Г.І., вихователь класу Купчак І.А., бібліотекар Хміль М.С.
Ми повинні пам’ятати про голодомор, щоб ніколи більше не допустити його.
Ми маємо дякувати Богу за кожну мить нашого життя, за хліб святий,за істини святі.
У 90-ту річницю Голодомору, учні ліцею разом з вихователями Лесею Владикою, Уляною Фущич та бібліотекарем Марією Хміль зібралися у вестибюлі ліцею, щоб вшанувати пам’ять жертв
цієї страшної трагедії.
Присутні схилили голови у хвилині мовчання, помолились за душі загиблих від голоду людей і запалили свічки Пам’яті.
Нехай пам’ять про всіх невинно убієнних гуртує нас, живих, дасть нам силу, волю, мудрість і наснагу для визволення та зміцнення нашої держави.