Свято Стрітення у ліцеї. Стрітенські “жайворонки” та патріотичні браслети для ЗСУ
У велике християнське свято Стрітення Господнього учні ліцею мали можливість взяти участь в майстер-класах з виготовлення Стрітенських свічок, «жайворонків» з тіста та патріотичних браслетів, які ми передамо ЗСУ.????????
Існує традиція випікати до свята “жайворонків” з тіста – це спеціальна випічка у формі пташок. У народі вірили, що це допоможе закликати весну та тепло.
Отож наші учні, разом з організаторами майстер-класів заступником директора з виховної роботи Людмилою АНДРЕЙЧУК, вихователем Орисею ВІЗНЮК, бібліотекарем Марією ХМІЛЬ та педагогом-організатором Галиною ГРИЦУК з задоволенням замішували тісто та виготовляли Стрітенські смаколики.
Учасники майстер-класів ділилися своїми спогадами про народні традиції святкування Стрітення у їхньому регіоні, а ще рецептами випічки, що передаються з покоління у покоління.
Цілющу силу в це свято отримує і вода. Наші предки говорили – «Стрітенська вода життя явно паростить земним рослинам і тваринам».
Учні запалювали освячені водою воскові свічки, які отримують у цей день особливу лікувальну енергію, та вмивались цілющою водою.
Продовжуємо розповідати про українські традиції і передаємо свої знання майбутнім поколінням.