Професійна компетентність-запорука успіху

Упродовж листопада 2015 року на базі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проходив обласний тур Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року». Серед учасників була і наша колега – Дворська Марія Миколаївна, котра стала переможцем у номінації «Класний керівник 10-11 класів», − посіла ІІ місце.

Як класний керівник, Марія Миколаївна працює над методичною проблемою: «Формування активно творчої особистості засобами народознавства».  Учителька переконана, що повноцінну, з високими моральними якостями  особистість можливо виховати тільки завдяки правильно організованій системі вивчення національних ідеалів, традицій і звичаїв. А ця система має формуватися із світогляду, філософії українського народу. Інакше отримаємо байдуже, егоїстичне покоління меркантильного типу без певних національних ознак. Майбутнє України залежить від того, хто завтра  прийде  нам на зміну.

Кожен вчитель, з яким би класом він не працював і який би предмет не викладав, завжди є перш за все вихователем. Тому оволодіння майстерністю виховання, формами і методами його організації – одне з найважливіших завдань педагога. Від цього залежить його успіх, задоволення своєю працею і те, які відносини складуться у нього з вихованцями.

Участь у конкурсі для Марії Миколаївни – це перш за все обмін досвідом. Не все можна перейняти (та й не потрібно) і впроваджувати у власній практичній діяльності, але прагнення до осмислення, творчого використання досвіду педагогів-новаторів, справжніх майстрів виховання необхідне. Безперечно, шлях творчого оволодіння методикою виховної роботи на засадах народної педагогіки нелегкий, але шлях подолає той, хто йде.dvorska

Тож вітаємо Марію Миколаївну з нагоди перемоги в конкурсі «Класний керівник року», бажаємо творчої наснаги та креативних ідей в подальшій педагогічній роботі.

Лемко А.І.