Ліцей – це місце добрих людей

Пориньмо трохи в спогади…У травневі дні, коли вся ліцейна спільнота з нетерпінням очікує літніх канікул, дуже зворушливі та збентежені одинадцятикласники. Правда? Учителі стараються дати добрі настанови в доросле життя, молодші друзі підтримують щирими посмішками та обіймами, батьки крізь сльози не приховують почуття гордості за донечку, сина… Переконливо й актуально звучать рядки Ліни Костенко: «Усе на світі варто пережити, бо кожен фініш – це, по суті, старт…».

З упевненістю можна заявити, що старт наших цьогорічних випускників успішний: студентські лави престижних українських та європейських вишів поповнили 121 обдарований ліцеїст. А наша ліцейна родина радіє, що причетна до формування достойного, розумного,  виваженого молодого покоління. Слова наших учнів про ліцей – не просто відгуки, це спільна праця, наш стимул, наша віра, наша впевненість у собі, наше натхнення.

Тож читайте, черпайте наснагу із рядків творів ВИПУСКНИКІВ-ФІЛОЛОГІВ-2015! Не забувайте, що писали вони їх у травневі ліцейні дні… )))

Ліцей – це книга, у якій описана історія багатьох поколінь.  Цей твір про найцінніше – людину, твір, у якому немає кінця.

Івано-Франківсьнкий обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей із сільської місцевості – це не тільки заклад нового типу, а й місце, де діти із села самореалізовуються та стають самостійними.

Після сільської школи перше враження про ліцей було неймовірне. Перед тобою відкривається цілий світ, і ти із трепетом у серці входиш до нього та починаєш нове життя! І це не дивно,  адже в закладі надзвичайно дружня та домашня атмосфера. І це все завдяки вчителям та вихователям, які працюють тут. Усі вони висококваліфіковані та досвідчені педагоги, уміють знайти підхід до кожної дитини, дотепні та жартівливі, за це їх і найбільше люблять учні. Кожного дня вони дарують тепло й усмішки та, звичайно, колосальні знання.  Вони люблять свій предмет і передають цю любов дітям, залишають приємний трепет у кожній обдарованій душі.

У ліцеї профільне навчання! Учні, обравши певну дисципліну, вивчають її поглиблено, що допомагає краще визначитися з майбутньою професією. Учителі до профільних предметів ставляться по-особливому прискіпливо, тому виникають деякі труднощі. Але цікаві та корисні спецкурси сприяють вирішенню таких проблеми.

Звісно, дітям спочатку важко звикнути до нового колективу, вимог до навчання, але з часом, як каже більшість ліцеїстів, «твоє серце починає битися в унісон з ритмом великого міста».

Більшість учнів живе в гуртожитку, де з ними працюють вихователі. Вони вміють цікаво організувати післяурочний час ліцеїстів, проводять цікаві виховні заходи, займаються благодійністю, заохочують учнів до творчості. Тож нудьгувати не доводиться!

Ліцей – місце колосальних ідей та вдалих починань. Кожен може втілити якусь певну мрію  в життя. На базі ліцею успішно функціонують творчі та спортивні гуртки (театральний, вокальний, танцювальний, футбольний, тенісний та інші). Зокрема, у театральному гуртку учні, а саме філологи, пишуть та інтерпретують п’єси.

Ні на краплинку не розчарувалася у виборі навчального закладу. Я починаю його ще більше любити, цінувати, розуміти всіх працівників, які дбають про імідж нашого ліцею. Адже ліцей – це місце, де тобі завжди раді, де всі усміхнені та щасливі. Наші ліцеїсти – майбутнє рідної держави. Кожен із нас гідний творити власну історію, у якій немає місця для невдач та програшів. Ліцеїсти – це ті люди, які  ставлять перед собою мету й упевнено та сміливо крокують до неї. Перемога в усьому – ось наше кредо!

Запорукою наших успіхів є високий рівень знань, креативність та високорозвинена фантазія. Ліцей – це заклад, який дає можливість розвиватися в усьому та відкриває учням шлях до успіху.

Цікаві та захоплюючі подорожі – це сила! Ми не просто планували екскурсії, а брали максимум цікавого та корисного від життя! Нас навчили любити природу Прикарпаття, історію рідного краю, шанувати сучасних героїв, гордитися славними предками.

Якщо ти розумний, цілеспрямований, наполегливий, упевнений у майбутньому, приєднуйся до нас – не зволікай! Так-так, до нас, бо кожен, хто покидає стіни рідного ліцею, обов’язково приходить у гості до наших  учителів, до наших вихователів, до НАШОГО РІДНОГО ЛІЦЕЮ.

P.S. У статті використано фрагменти творів учнів 11-Ф класу (2014-2015 н.р.) на тему «Ліцей – …», матеріали надала вчитель української мови і літератури Г.Г.Яницька.

Тетяна Гайдейчук, учениця 10-Ф класу