фото1

“Рідна мова – найдорожчий скарб народу”

“Рідна мова – найдорожчий  скарб народу”… Під такою назвою 21 лютого відбулося Свято мови в Івано-Франківському академічному ліцеї-інтернаті Івано-Франківської обласної ради, приурочене Міжнародному дню рідної мови, яке підготували і провели вчителі української мови та літератури Галина Михайлівна Худин і Марія Миколаївна Дворська з учнями 10- 11 класів.

У затишній світлиці за горнятком запашного чаю невимушено велася розмова учнів про важливу роль рідної мови в житті кожного народу. Зворушливо звучали поезії В.Сосюри “Рідна мова”, С.Воробкевича “Мово рідна,слово рідне…”, О.Забужко “Мова кожного народу”, Ю.Шкрумеляка “Молитва за рідну мову” у майстерному виконанні Прошак Христини, Солодовчук Аліни, Худяк Юлії, Бойко Вікторії.
Душевне виконання пісень “Мова єднання” , “Лебеді материнства”, “Десь по світу” учасниками свята під керівництвом М.М. Дворської було незабутнім.

З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови учні 8-П класу Івано-Франківського академічного ліцею-інтернату підготували інсценізації уривків із трагікомедії Івана Карпенка-Карого «Сто тисяч», щоб довести, як колоритно звучить українське слово. Святковий диктант «Рідна мова», над яким старанно працювали, став доказом того, що не тільки мистецтвом слова, а й грамотністю володіють наші ліцеїсти. А щоб українська мова й надалі чарувала своєю милозвучністю, в небо злетіли ліхтарики з різноманітними побажаннями рідній мові, які щиро склали всі учні 8-П класу разом з учителем Капущак Світланою Олександрівною.

фото3фото4фото2Фото