Тиждень національно-патріотичного виховання «Україна понад усе»

З 24 по 29 лютого 2020 року в Івано-Франківському академічному ліцеї-інтернаті Івано-Франківської обласної ради  був проведений Тиждень національно-патріотичного виховання «Україна понад усе».

У рамках цього тижня були організовані та проведені заходи, над розробкою яких працювала робоча група в складі таких вихователів: Владика О.Т, Візнюк О.Я ., Тунків О.О., Зрайко.Б.І., Середюк М.М., Статкевич Г.Б., Шкоропаняк Н.О., Фущич У.С., Янклевич С.С.

Вихователями  Візнюк О.Я., Середюк М.С, Владикою О.Т., Янклевич С.С., Шкоропоняк Н.О., Фущич У.С. було підібрано інформаційний матеріал та оформлено пізнавально-інформаційні стенди  «Небесна сотня Прикарпаття», «Від АТО до ООС». Упродовж тижня на екрані телевізора у вестибюлі  ліцею на перервах між уроками   транслювалися соціальні ролики, згідно  з тематикою тижня «Україна понад усе», які підготував Зрайко Б.І.

У читальному залі гуртожитку відбулась година пам`яті «Відлуння війни» за участю учнів з 10-А, 11-А, 11-П класів, яку провела вихователь Тунків О.О. Впродовж години учні мали можливість згадати й вшанувати пам`ять загиблих  Небесної Сотні, Кіборгів та воїнів АТО. Символічно запалені червоні свічки ніби нагадували про присутність наших героїв. А на завершення серця усіх глядачів розчулив авторський вірш Ольги Олександрівни.

Для проведення майстер- класу з розпису медового пряника для  учнів на МО вихователів попередньо проводився такий же майстер-клас. Ліцеїстами та вихователями було виготовлено 260 пряників у формі ангеликів, голубів та сердечок. Майстер- клас провели вихователі Візнюк О.Я., Владика О.Т., Фущич У.С.

За сприяння голови батьківського благодійного фонду та адміністрації вихователем Фущич У.С був проведений майстер-клас з виготовлення 3D -листівок «Діти воїнам АТО»  для підтримки бойового духу наших захисників.(165 штук).

Бібліотекар ліцею Хміль М.С.  підготувала літературні  виставки «Хай в серці кожної людини живе любов до України» та « Герої не вмирають… Просто йдуть».

В актовій залі  вихователем Владикою О.Т була організована зустріч «Відкриті серця» з групою волонтерів на чолі з Салигою Л.Р. та отцем Порфирієм ЧСВВ. Присутні в залі мали можливість переглянути відеоролик, де висвітлена робота «Школи Милосердя». Отець Порфирій наголосив на важливості прийняття Господа у своє життя та  неприпустимості війни у ХХІ столітті, а також на важливості національно-патріотичного виховання здобувачів освіти. До ліцеїстів звернувся і директор закладу з власними переживаннями, спогадами та досвідом волонтерства в зоні АТО. Другою частиною цієї зустрічі став майстер-клас « Номер телефону до мами» з плетіння вервичок. Упродовж двох годин руками учнів та вихователів було створено близько 50 синьо-жовтих вервичок.

У гуртожитку ліцею відбувся літературний конкурс «Воїнам світла присвячуємо…», організований вихователями Янклевич СС., Середюк М.С., Статкевич А.Б. Учні 8-11 класів декламували вірші, присвячені героям Небесної Сотні та воїнам АТО. У конкурсі взяли участь 20 учасників. Кращі із них –  учениця 10 –Б кл. Маник Надія (І місце), Гнатюк Олександр –  учень 9-І кл. (ІІ місце), Усенко Ангеліна – учениця 8-П кл. з авторським віршем. (ІІІ місце), учениці 8-Ф кл. Луцик Олеся та Ганиш Юліана (ІІІ місце). Усі учасники конкурсу були нагороджені грамотами, а переможці за сприянням благодійного фонду ліцею отримали квитки до кінотеатру «Космос». Також учні разом з вихователями вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання й спільною молитвою.

У бібліотеці гуртожитку відбувся інформ-реліз «Твої герої,  Україно», який провела бібліотекар Хміль М.С. з вихователем Візнюк О.Я. для учнів 8-Ф класу. Ліцеїсти ознайомилися з книгою Крістіни Бердинських «Єлюди. Теплі історії з Майдану». Захід мав на меті донести  до дітей історії зі сторінок книги, які б залишилися у їхній пам’яті  ще дуже надовго.

Талант декламування вірщів учні мали змогу продемонструвати й у відео-флешмобі «Вршовані рядки про Небесну Сотню», що був організований вихователями Зрайко Б.І., Середюк М.С. та Янклевич С.С.

Завершальним етапом тижня національно-патріотичного виховання стала зустріч з бійцями тактичної групи «Сапсан», які неодноразово брали участь у бойових діях на сході України. Оранізаторами заходу була адміністрація ліцею: Стефанишин В.В. та Андрейчук Л.З. Під час заходу ліцеїстами декламувалися вірші, а на завершення воїнам було вручено подарунки та передано на передову солодощі, листівки та вервечки, виготовлені власноруч.

Учні 8-П та 8-І класів разом з вихователями Фущич У.С. та Владикою Л.Т. відвідали музей Небесної Сотні, де поринули у спогади тих трагічних листопадових днів 2013 року та зими 2014 року.