Алея пригод

23-24 травня 2015 року призери конкурсів та олімпіад Івано-Франківського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості та учителі вирушили в поїздку за маршрутом Скала-Подільська – Кам’янець-Подільський – Хотин – Устя  – Чернівці. Як це було…

-Wge1xYvQIM[1]
Дністер під найвищим в Україні мостом на межі Івано-Франківської та Тернопільскої областей

День перший

Скала-Подільський замок, розташований у крайньому містечку Тернопільської області, зачарував юних мандрівників первісною красою, вдалим розміщенням над річкою Збруч, непізнаністю, романтичною загадковістю, дав змогу туристам бути першовідкривачами. Адже тут відомий український політичний і громадський діяч, історик Михайло Грушевський, освідчився своїй коханій. Нещодавно учасники благодійної акції «Замки Тернопілля» взялися за реставрацію шедевра архітектури, прикрашеного неповторним кам’яним орнаментом.

AzVKeUD5MgY[1]

Камянець-Подільська фортеця, яка знаходиться в Хмельницькій області, оповита гулом битв, подвигів і звитяг. Ліцеїсти побували в її численних  музеях, дізналися цікаві історії про назви кожної із веж. Мандруючи Старим містом, ми переконалися, що в ньому живуть благородні люди, нащадки лицарів, а Кам’янець-Подільський – це місто, що зберегло дух Середньовіччя. Побувати тут – вирушити в подорож у часі.

Tw3t71_SFWs[1] g8VCeV0XELQ[1]
3LsnGmFuGfI[1] cRXKOhSiT38[1]
MbMefDKZJbg[1] P17FWEEIEhU[1]

Хотинська фортеця відома героїчними битвами, має свої феномени й криє запитання, на які не знайдеш одразу відповідь. Ця пам’ятка архітектури настільки гарна, що відомі кінорежисери обирають її для історичного та художнього кіно, зокрема таких, як «Тарас Бульба», «Стріли Робін Гуда». Можливо, й серед учасників екскурсії були майбутні актори, режисери, меценати,  що продовжать таку благородну справу.

anxYkGdVKnU[1]
E8jELrreoY8[1] lz60naeNdR4[1]

Село Устя – межа між Тернопільською та Чернівецькою областями. Обдаровані мандрівники зупинялися тут на ночівлю у літньому таборі «Смотрич». Вечірня прогулянка на катері «Хотин» справила на всіх незабутні враження й стала справжньою кульмінацією вечора. Зелена доріжка й урочиста музика, дивовижні краєвиди, численні природні водоспади, запах цвіту дерев на вершинах, вітер і свобода… Води Дністра вимили зі скелі тризуб – це надихнуло всіх заспівати гімн «Ще не вмерла Україна». Про нашу мандрівку знали всі рибалки та мешканці прилеглих сіл, адже капітан передавав від нас вітання, лунали пісні, ліцеїсти танцювали, робили фото на пам’ять.

h_CYNAav6Xo[1] ESJSDCyHfXo[1]
59VJebedOOs[1]

День Другий

Незабутньою й не менш цікавою видалася поїздка в Чернівці: ми познайомилися з містом, його культурою, відомими людьми. Від екскурсовода пана Івана почули багато цікавих історій про вірменів та їхню роль у творенні історії, про письменницю Ольгу Кобилянську, про аптеки і їх охоронців, про акордеоніста Яна Табачника… Ми пройшлися по Алеї зірок біля місцевої опери, побували в Національному Чернівецькому університеті імені Юрія Федьковича. Нас вразив освітній заклад – розкішний та вишуканий від планування будівлі до ландшафтного дизайну, задумок архітекторів і тонкого смаку художників. В очах наших одинадцятикласників можна було побачити іскру бажання тут навчатися. Приємно, що до нас приєдналися наші колишні випускники – студенти чернівецьких вишів. Зустріч була щирою, теплою та доречною. Поїздка завершилася відвідинами чотиризіркового ресторану «Буковина», працівники якого гостинно прийняли ліцеїстів і дали змогу нам відчути себе справжньою українською елітою.

nsLLfyvoul0[1] aiIJsCEcqPM[1]
P8qaVAyaqQE[1] vBgiIVoA7ds[1]
qWfBXu1lc6I[1]

Традиційні дводенні поїздки для переможців кожного року виправдовують зусилля, які докладали всі впродовж року. Вони слугують величезним подарунком, задовольняють надприродні бажання обдарованих до знань. Краса України пробуджує в нас тремтливі патріотичні почуття, переконує в тому, що розумні голови потрібні нашій рідній країні. Ми віримо, що Алея зірок чекає на імена наших ліцеїстів!

Юліанна Бобик, 11-Ф клас