Коли тебе розуміють. Всеукраїнська олімпіада з філософії для школярів.
17–18 листопада у Києві відбувся очний етап ІІІ Всеукраїнської олімпіади з філософії для школярів, яку факультет філософської освіти і науки проводив спільно з НЦ  «Мала академія наук України» до Всесвітнього дня Філософії. Мета олімпіади актуалізувати та поширювати філософські знання серед учнівської молоді України.
Цього року вперше було організовано заочний тур. До організаційного комітету, як нам повідомили, надійшло майже 100 есе з переважної більшості областей України. Коли ми отримали запрошення, то дух перехопило від радості. Катя та Оленка ще багато раз перепитували мене – чи ми точно їдемо. Ні складні погодні умови, ні багато інших перешкод не змогли нас зупинити  і ось нарешті приїхали. Ви не повірите, за хвірткою нас зустрів чорний гарнющий кіт. Як справжні філософи, ми трохи поміркувавши, оцінили -це символ успіху:)

 Заїзд та реєстрація… Урочисте відкриття. З вітальним словом виступила Адаменко Надія Богданівна, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії, Андрій Олегович Баумейстр, доктор  філософських наук,доцент кафедри філософії КНУ ім. Шевченко, Мозгова Наталія Григорівна, завідувач кафедри, професор, д.філос.наук. Чітко окреслив перспективи майбутнього молодого творчого покоління президент МАН, народний депутат України, член-кореспондентом НАН України Станіслав Олексійович Довгий.
 У той час поки учні філосували над значенням толерантності сьогодні, учителі та методисти взяли активну участь у «Міні-тренінгу Толерантності» (к.псих.н., проф.О.В.Темрук). Нас ознайомили з особливостями написання та оцінювання філософського есе «Що є філософське есе та як його писати?» (к.філос.н., доц.К.С.Гончаренко, к.філос.н., ст.викл.Є.М.Шушкевич). Плідно поспілкувались  з Надією Богданівною про що важливо розмовляти з дітьми «Що таке жити разом?» (за методикою О.Бреніф’є)
Учні, учителі, методисти, викладачі та студенти ввечері знову зібрались разом, щоб подискусувати «У чому цікавість Філософії?», переглядали короткого метру мульти з наступним обговоренням «Дивись і міркуй».
 Студенти філософського факультету організували цікавий квест «Я» в пошуках толерантності, задіяні були всі бажаючі:) Було весело і цікаво думати у спільному колі із новими друзями з різних куточків України.

Приємною несподіванкою був приїзд Йосипа Борисовича Осташинського.  Людина, що є прекрасним прикладом для наслідування. Ця особистість занесена  до трьох «Книг рекордів України». Слід відзначити, що Йосип Борисович Осташинський єдиний у світі автор незвичайного творчого жанру – архітектура в мініатюрі. Він винайшов свій особливий стиль і почав створювати барельєфні картини.

Ця мандрівка подарувала нам хороших друзів із  Луганщини (Сєвєродонецьк)
Оленка+Катя+Оля+Маша, Наталя+Аня. Як же ж приємно спілкуватись з однодумцями:)
Урочисте закриття, нагородження переможців, вручення подарунків.
 Усі переможці зачитали власні есе. З вітальним словом виступив Іван Іванович Дробот, ректор Інституту філософської освіти і науки доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України.
Фото напам’ять з переможницею із Хмельницького та ідейними організаторами олімпіади.
Додому  привезли багато позитивних емоцій. Оленка Кроліцька нагороджена дипломом учасника олімпіади, Катя Ткачук дипломом третього ступеня учасника ІІІ Всеукраїнської олімпіади з філософії для школярів. Пишаюсь, що у нашому ліцеї формуються такі цікаві та багатогранні особистості.
Роз`їзд. Екскурсія Києвом. Хвилюючі миті  прощання…
P.S.У потязі ми ще багато ділились враженнями і невільним слухачем стала наша попутниця Марина, молодий дизайнер з Луцька. На моє прохання поділитись враженнями про міркування дівчат погодилась відразу, тому якщо є бажання почитайте- 
Н.Я. Садкова,
вчитель історії та правознавства