Моє ім’я − Українка

Вкотре в Івано-Франківському обласному ліцеї-інтернаті для обдарованих дітей із сільської місцевості відбувся виховний захід національно-патріотичного спрямування. Вихователі Янишин М.М. і Янклевич С.С., які працюють над проектом «Мій рідний край − моя земля», разом з учнями підготували свято-конкурс «Моє ім’я − Українка». В конкурсі брали участь одинадцять найініціативніших дівчат ліцею. Учасниці, разом із своїми наставниками – вихователями, дуже ретельно готувалися до цієї події, адже кожна з них повинна була довести глядачеві, що вона варта почесного титулу – справжня Українка.

 

Дівчата змагалися в п’ятьох конкурсах: «Моя візитна картка», «Талановита україночка», «А я просто українка, україночка», «Коса − дівоча краса», та «Умілі ручки». Всі завдання виявилися цікавими не лише для конкурсанток, а й для глядачів. Наприклад, у конкурсі «Талановита україночка» кожна з учасниць змогла показати свій талант – це було і декламування авторських віршів на патріотичну тематику, і виконання українських національних пісень, і гра на народних музичних інструментах, танцювальні номери та сценки.

Дуже колоритним, спрямованим на збереження етнічних традицій, виявився конкурс «А я просто українка, україночка». В ньому дівчата мали змогу продемонструвати національний одяг своєї місцевості та розповісти про його особливості. Тут були представлені різноманітні костюми – Бойківщини, Гуцульщини, Лемківщини, Покуття та інших етнічних груп нашої області.

Після конкурсів журі оголосило результати. В залі панувала атмосфера очікування. І ось нарешті перемогу здобула Коцан Дана, учениця 11- П класу, яка отримала в нагороду українській віночок. Не залишились непоміченими й інші конкурсантки – кожна з них отримала перемогу в певній номінації, а саме: «Оригінальна україночка», «Талановита україночка», «Весела україночка», «Обдарована україночка», «Елегантна україночка», «Найкраща коса», «Загадкова україночка» та «Найніжніша україночка».

Справді, краса української жінки чи дівчини – це велика сила, щоденна праця над собою, самовдосконалення як у фізичному, так і в моральному плані. Про виняткову вроду, працьовитість і величезну доброту українок знають далеко за межами їх Батьківщини. Чудово, що сьогодні кожна з них може з гордістю сказати : «Я – Українка!»

Янишин М.М.