Порядок подання та розгляду  заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

Якщо Ви або учень/учениця ліцею стали жертвою булінгу (цькування) чи були свідками або маєте підозру про ймовірність скоєння такого діяння, то необхідно обов’язково повідомити про це керівника навчального закладу.

Заяви  або повідомлення про випадок булінгу (цькування) або підозру про його вчинення можуть бути  в усній або письмовій формі, в тому числі, із застосуванням засобів електронної комунікації.

Зразок заяви

Директору Івано-Франківського академічного ліцею -інтернату  від Івано-Франківської обласної ради

Василю Стефанишину

(прізвище, ім’я, заявника)

(учень __ класу чи мати / батько/опікун  учня __ класу)

(соціальний статус заявника)

Контактний телефон:________________________

Заява

Прошу провести розслідування за фактами випадків булінгу (цькування)

____________________________.

(прізвище, ім’я постраждалого)

Далі в заяві необхідно вказати особу або осіб, які вчинили цькування та описати  діяння, які полягають  у психологічному, фізичному чи іншому насильстві над особою і носять системний характер.

_________________                                                   _______________

(дата)                                                                       (підпис)

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність причетних осіб

1. Керівник закладу освіти після отримання заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування), невідкладно , впродовж однієї доби повідомляє територіальний орган (підрозділ) Національної поліції України, принаймні одного з батьків  або інших законних представників  малолітньої або неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу.
  2. Поліція, отримавши відповідну інформацію, здійснює належне реагування та визначає чи підтвердився факт булінгу (цькування)  та  діє в межах своїх компетенцій у порядку встановленому законодавством.
  3. Керівник закладу освіти за потреби викликає бригаду екстреної медичної допомоги, повідомляє службу у справах дітей та центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді.
  4. Впродовж трьох робочих днів керівник закладу скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) метою діяльності якої є припинення випадку булінгу (цькування), відновлення та нормалізація стосунків, створення сприятливих умов для подальшого здобуття освіти учасників  булінгу,  з’ясування причин, які призвели до випадку булінгу, та вжиття заходів для усунення таких причин, а також оцінка потреб сторін булінгу  в соціальних та психолого-педагогічних послугах та забезпечення таких послуг.
  5. Батьки здобувачів освіти які стали сторонами булінгу (цькування) згідно з частиною третьою статті 55 Закону України про «Про освіту» зобов’язані виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу в закладі освіти.
  6. Доведений випадок булінгу тягне штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн) або громадські роботи від 20 до 40 годин якщо цькували вперше. І від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи від 40 до 60 годин, якщо дії вчинили повторно або знущалась група осіб. Якщо ці дії вчиняли малолітні або неповнолітні від 14 до 16 років, штраф заплатять батьки або особи, які їх замінюють (50-100 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи на від 20 до 40 годин).
  7. Якщо керівник освітнього закладу не повідомить про цькування уповноваженим підрозділам органів Нацполіції – його оштрафують на 50-100 неоподатковуваних мінімумів або відправлять на виправні роботи до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.
  1. Особам, які постраждали від булінгу, стали його свідками, вчинили його, шкільні практичні психологи та соціальний педагог після надходження заяви надають соціальну та психолого-педагогічну допомогу у формі  консультацій, бесід, тренінгів.