Тиждень Мужності “Іде війна і рана ця болить”
Розпочався тиждень з оформлення фотовиставки та світлової інсталяції «Горять свічки на серці України» присвяченої наочній символіці подій Майдану та Революції Гідності, вшанування пам’яті усіх Героїв Небесної Сотні, АТО, операції ООС, повномасштабної війни та невинно убитих мирних людей і дітей, які поклали свої голови за наше майбутнє. Підготували та оформили інсталяцію вихователі Олександра ВЛАДИКА, Ірина ДАНИЛЕЙЧУК, Людмила ДУДЯК, Ольга СЕМАНІВ, Уляна ФУЩИЧ, Стефанія ЯНКЛЕВИЧ.
Учнівське самоврядування підготувало інформаційний вісник до річниці Революції Гідності та подій Майдану «Боліло в грудях – Сотню проводжали, безсмертну Сотню в сині небеса». У вестибюлі ліцею педагогом-організатором Галиною ГРИЦУК було організовано транслювання відеороликів під час перерв про події Майдану та Революції Гідності. У бібліотеці ліцею функціонували книжкові виставки «Сьогодні Україна – поле бою! Воюють Ангели за правду і добро!», «Небесна Сотня в пам’яті жива».
Учителями історії, вихователями та класними керівниками навчального закладу в процесі роботи використовувалися різні форми та методи, зокрема організовано перегляд та обговорення документальних фільмів «Герої Дебальцева», День жалоби» (2014), «Еволюція Гідності» (2014), «Зима, що нас змінила» (2013–2014), «Земля блакитна, ніби апельсин», усний журнал «Герої не вмирають» (9-А клас), круглий стіл «Незалежність – ознака вільних людей» (10-В клас), інтелектуально-пізнавальна гра «Я люблю Україну свою» (9-Г клас), спільно з працівниками Івано-Франківського центру патріотичного виховання імені Степана Бандери урок-спомин до Дня Героїв Небесної Сотні (10-А клас), година мужності «Зростаймо патріотами своєї країни» (9-Б клас), година спілкування та перегляд, обговорення фільму «Добровольці Божої Чоти» (11-А клас), урок пам’яті «Герої нашого часу» (10-Б клас). Заступником директора з виховної роботи Людмилою АНДРЕЙЧУК та педагогом-організатором Галиною ГРИЦУК, вихователями 7-11 класів були організовані майстер-класи по виготовленню патріотичних листівок, браслетів. Всі вироби виготовлені педагогами та учнями ліцею були відправлені у різні військові частини на передову нашим воїнам.
19 лютого 2024 року в Івано-Франківському меморіальному сквері, біля могили учасника Революції Гідності, Героя України Романа ГУРИКА, відбувся пам’ятний захід, присвячений Героям Небесної Сотні, який організували вихователі Олександра ВЛАДИКА та Уляна ФУЩИЧ. До спільної молитви були запрошені батьки Романа ГУРИКА, отець Климентій ЧСВВ храму Царя Христа, який відправив панахиду, учні 7-А класу (класний керівник Наталія АДАМЧУК.), 8-Б класу (класний керівник Леся ЛІЦОВСЬКА), працівники краєзнавчого відділу МЦБС Департаменту культури. Означена година реквієму переросла у патріотичний урок. Під час заходу ліцеїсти декламували патріотичну поезію: Захар МЕЛЬНИЧУК, Святослав ВЕРЕЩУК (8-Б кл.), Серафима САГАН, Денис БЕЛЬМЕГА (7-А кл.).
20 лютого – День Героїв Небесної Сотні. В рамках співпраці з міським центром патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери за участі учнів 10-Б класу класним керівником Наталією ДОЙОНКО, вихователем Іриною ДАНИЛЕЙЧУК та керівником гуртка «Історики-краєзнавці» Марією МОЛЯВЧИК був проведений інтерактивний урок нескореності «Моя Україна вільна і непереможна».
20 лютого 2024 року в 9-А класі класним керівником Олегом ТКАЧЕМ, бібліотекарем Марією ХМІЛЬ, вихователем Орисею ВІЗНЮК проведений патріотичний об’єктив «Іде війна, а я про щастя мрію». В невимушеній обстановці учні обговорювали події сьогодення, хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв, які віддали своє життя за Україну, декламували поезію сучасних українських поетів, складали патріотичні пазли, плели патріотичні браслети.
20 лютого 2024року класним керівником Надією РАЧІЙ та вчителем історії Марією СЕРЕДЮК за участі ліцеїстів 7-Б класу проведено урок мужності, під час якого учні пригадали події 2013-2014 рр.: Майдан та антимайдан, про небайдужих людей, які постали проти злочинної влади за людську гідність, про художників, медиків, підприємців, студентів, про чоловіків і жінок, підлітків та літніх людей, українців і не тільки… Про всіх, чиї імена назавжди закарбувалися в історії України.
22 лютого 2024 року вчителем предмету «Захист України» Олегом ТКАЧЕМ, вихователем Іриною КУПЧАК за участі учнів 10-А класу була проведена година пам’яті «Лиш той живе, хто не живе для себе». У класі тиша… І, як кадри перед очима присутніх з’являються пам’ятні віхи історії: Козаччина, Січові стрільці, Крути, УПА, нескорений Майдан, і Небесна Сотня, АТО, і війна. Учні та педагоги згадали випускників ліцею, які зараз воюють на фронті. А їх чимало… Хвилиною мовчання і молитвою вшанували тих, які вже відійшли від нас.
В рамках тижня класним керівником, педагогом-організатор Галиною ГРИЦУК та вчителем історії Олегом ТКАЧЕМ за участі учнів 11-Б класу була проведена історично-музична композиція «Героям слава вписана в серця», присвячена Небесній Сотні та українцям, нескореним Героям, які загинули жорстокою смертю від рук ворога. Виховний захід розпочався біля меморіальної дошки Андрію ПРОШАКУ, випускнику ліцею, який загинув захищаючи територіальну цілісність України в 2015 році, учні запалили свічку пам’яті та вшанували хвилиною мовчання всіх Героїв України. В актовій залі ліцею ліцеїсти виконували музичні твори, декламували поезію сучасних авторів про тих, хто жив, воював, любив, захищав Україну в минулому та про тих, хто стоїть на захисті нашого спокою сьогодні.
Впродовж тижня Мужності ліцеїсти 7-11 класів та педагоги відвідали музей Небесної Сотні та Алею Слави у місті Івано-Франківськ. Це перший і єдиний заклад в Україні, у якому зберігаються арт-об’єкти, присвячені Революції Гідності. Експонати відтворюють реальні події з Майдану: польова кухня, шпиталь, що облаштували в Михайлівському соборі, барикади. На стінах музею написані уривки віршів, цитати, майданівські плакати та гасла. Також відвідали Музею визвольної змагань та Алею Слави у місті Івано-Франківськ.