Україна у вогні. Війна. За три доби агресор планував нас захопити. Але ми незламні, сильні, незалежні!
Україна боролася, бореться й неодмінно виборе свою свободу.

?Сьогодні відзначаємо 80-ту річницю створення Української повстанської армії, яка сформувалася ще в розпал Другої світової війни 14 жовтня 1942 року для боротьби з німецько-фашистськими загарбниками та комуністичним режимом. Проіснувала УПА до 1956 року.
⬛Першими командирами були Василь Івахів (1942-1943 рр.) та Дмитро Клячківський (1942р.). У 1943 році головнокомандувачем став Роман Шухевич (псевдонім “Тарас Чупринка”). Армія налічувала до 40 тис. бійців. Це були жінки та чоловіки віком від 18 до 28 років. Під проводом Романа Шухевича УПА здобула найбільше перемог.
Продовжив справу достойного командира Василь Кук.
?Навіть після війни УПА підпільно продовжувала свою діяльність, переховуючись у криївках. Майже 10 тис. хоробрих захисників та захисниць розміщувалися в лісах, у сільських хатах і вели боротьбу за незалежність України: друкували журнали, брошури, листівки, закликали людей не ставати на бік комунізму. Деякі воїни вийшли зі своїх криївок лише після проголошення незалежності України ( Я. Галащук з Тлумача (Івано-Франківська область) вийшов зі сховку в 1991р.)

⬛Визначні постаті УПА нашого краю (Івано-Франківщина):
Василь Сидор – полковник УПА,
Микола Твердохліб – полковник УПА,
Василь Андрусяк – полковник УПА (посмертно),
Іван Белейович – командир групи “УПА-Захід”,
Михайло Оленюк – командир сотні УПА “Залізні”,
Михайло Коржак – командир сотні УПА “Сірі”,
Федір Гречанюк – командир сотні УПА “Заведії”,
Микола Корж – командир сотні УПА “Змії”.

?За що боролася УПА?
За самостійну державу, за вільний український народ. Прапор УПА – це поєднання кольорів родючої землі, українського чорнозему, за який проливали кров мужні сини й доньки України.

⬛Наші Збройні Сили України такі ж незламні, як воїни УПА. У нас ворог один, тоді й зараз…Ми сьогодні відзначаємо ще одне свято – День захисників та захисниць України. Вони є прикладом самовідданості та віри в гідне майбутнє України, нащадки славних козаків та упівців.?
Нехай Пресвята Богородиця візьме вас під свій материнський покров!
Слава Україні! Героям Слава!❤️???
Інформаційний вісник підготували учасники учнівського самоврядування ліцею (керівник Галина Грицук)