«Ми мусимо навчитися чути себе українцями…»

14 жовтня відзначається велике релігійне свято – Покрова Пресвятої Богородиці, яке має ще й другу назву – Козацька Покрова. У свідомості народу воно асоціюється з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність та лицарство. Сьогодні, у день святої Покрови Пресвятої Богородиці й День Українського козацтва, в Україні вперше відзначається День захисника.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу 14 жовтня 2014 року видано указ Президента України № 806, яким встановлено День захисника України, що відзначатиметься щорічно 14 жовтня. Цим же указом було скасовано інше свято – День захисника Вітчизни, що відзначалося 23 лютого. 20 лютого 2015 року Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді проект закону про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України (щодо встановлення святкового дня – День захисника України). І вже 5 березня 2015 року Верховна Рада України ухвалила законопроект, яким пропонується зробити вихідним днем День захисника України 14 жовтня. За відповідний закон (№2187) проголосували 244 народних депутати із 322 зареєстрованих у сесійній залі.

Петро Порошенко у своєму виступі під час військового параду в Києві 24 серпня 2014 року відзначив: «У багатому на подвиги літописі українського воїнства безліч битв і дат, гідних стати Днем захисника Вітчизни. Я наголошую, Україна більше ніколи не відзначатиме це свято за військово-історичним календарем сусідньої країни. Ми будемо шанувати захисників своєї Батьківщини, а не чужої!»

В Івано-Франківську з нагоди цього величного свята проведено ряд заходів. Зокрема, на площі перед пам’ятником Іванові Франку відбувся конкурс строю та патріотичної пісні серед молоді, у якому взяли участь 15 команд із загальноосвітніх навчальних закладів Івано-Франківщини, серед них були і команди юнаків та дівчат Івано-Франківського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості.

DSC_1873 DSC_1872

 

За підсумками роботи журі команда дівчат зайняла І місце.

DSC_0016 DSC_0002

Адміністрація, педагогічний та учнівський колектив вітає команду та вчителя Арабчука І.М. з перемогою й бажає творчої наснаги, чистого й спокійного неба над головою.

 

 

Андрій Лемко