З 14.10.22 по 21.10.22 в ліцеї проводився тиждень національно-патріотичного виховання “З Україною у серці”.

З 14.10.22 по 21.10.22 в ліцеї проводився тиждень національно-патріотичного виховання “З Україною у серці”.
Ліцеїсти взяли участь у таких виховних заходах:
1. 14 жовтня 2022 р. учні 9-В класу разом з класним керівником Тетяною Сегидою провели урок-бесіду до Дня козацтва, Дня захисників та захисниць України, Покрови Пресвятої Богородиці. Під час виховної години діти називали історичні факти виникнення цього свята, традиції та звичаї козаків під час воєнний дій, Атаман Юлія розказала вірш до Дня козацтва, Іванус Роксолана розказала про значення Покрови (омофору) Пресвятої Богодиці для козаків та всіх українців.
Хвилиною мовчання вшанували вічну пам’ять всіх загиблих Героїв під час воєнних дій, співали духовний Гімн України. Учні намалювали малюнки, на яких зображені слова подяки всім захисникам та захисницям, які боронять Україну сьогодні.
2. Напрочуд теплою була онлайн-зустріч учнів 9-В, 9-П, 9-Ф, 9-А класів та їхніх класних керівників ( 20 жовтня з нагоди Дня захисника України та Дня козацтва)
Класний керівник Тетяна Сегида розпочала зустріч розповіддю про свято Покрови Пресвятої Богородиці, про особливу шану цього свята запорозькими козаками. Були наведені цікаві історичні дані свята, його походження. Відбувся перегляд відеофільму «Цікаві факти про козаків.» Про походження слова «козак» та «січовий» розповіла учениця 9-В класу Іванус Роксолана, а вірші про релігійне свято Покрову Пресвятої Богородиці зачитали Михайлюк Дарина та Атаман Юлія.
Класний керівник 9-П класу Любов Дженджеруха познайомила дітей з цікавими фактами про свято Покрови Пресвятої Богородиці. Учні були не лише слухачами,а й мали можливість продемонструвати власні знання про свято. Ліцеїстки Софія Римар, Павлюк Ангеліна, Попович Світлана розказували вірші.
Марія Дворська розповіла про службу на передовій нашої випускниці, ст. лейтенанта Нацгвардії України, Христини “Кудрявої”, про подвиг Героїв Бутусіних – братів Лізи, учениці 9-Ф. Арабчук Діана, Овчарчин Ангеліна читали вірші про російсько-українську війну. Половко Наталя написала власний.
Шануймо славні традиції, звичаї нашого народу. Пам’ятаймо завжди і скрізь, що ми – діти козацького роду. Пишаймося нашим славним минулим. Воно допоможе нам вистояти в нелегкі теперішні часи.
3. 14 жовтня учні 11-П класу з класним керівником Лілією Курган провели виховну годину на тему «Урок звитяги”.
Під час онлайн-зустрічі учні довели важливість відзначення та вшанування пам’ятних дат України, що сприяє підтриманню українських традицій, поваги до історичної спадщини України.
А також в дітей сформувалося зміцнення патріотичного духу та вшанування подвигу і героїзму захисників і захисниць України, які стоять на сторожі територіальної цілісності та незалежності України.
4. Інформаційний вісник “Пам’ятаємо наших героїв”, який присвячений 80-річчю створення УПА, підготували учасники учнівського самоврядування ліцею (керівник Галина Грицук).
5.Майстер клас “Голуби миру” з 10-В та 10-Г класами провела вихователь Стефанія Янклевич.
6. 17 жовтня класний керівник 8-А класу Іван Мельник,до Дня захисників і захисниць України провів Урок звитяги ’’Збройні сили України, слава, гордість, міць’’
МЕТА уроку: – формувати уявлення учнів про обов’язок, мужність, героїзм;
– викликати почуття захоплення і гордості подвигами українських людей, здійсненними під час війни і в мирний час;
– показати роль самовиховання в формуванні моральної стійкості, мужності, почуття обов’язку і відповідальності перед Батьківщиною;
– викликати прагнення виховувати в собі волю, цілеспрямованість, моральну красу.
На уроці із учнями було обговорено цінності, за які борються захисники і захисниці в російсько-українській війні, а саме: незалежність та територіальну цілісність, волю, соборність, гідність України та українців.
Учням було розказано про пам’ятні події та визначні здобутки українського війська починаючи зі збройної агресії російської федерації на Сході України до подій сьогодення.
Урок супроводжувався презентацією та відеоматеріалами.
7. Відповідно до листа Департаменту освіти та науки щодо гідного відзначення подвигу захисників і захисниць України та на виконання Стратегії національно-патріотичного виховання, мною було організовано та проведено «Урок звитяги» (13.10.2022р.) з учнями 8-В класу. Під час зустрічі, класний керівник Олег Ткач ознайомив ліцеїстів із історичними процесами формування українського козацтва, діяльності УПА і Дня захисників та захисниць України. Також, учні читали вірші на дану тематику та висловлювали власні думки щодо важливості відзначення патріотичних свят. Це сприяло формуванню в учнів національно-патріотичних знань, громадянської позиції, як одного з проявів духовності нації.
8.Також 14.10.2022 р. під час уроків із предмету «Захист України» в 10-В,10-М та 10-Г кл. було проведено «Урок звитяги». Під час зустрічі щодо відзначення Дня захисників та захисниць з учнями було проведено бесіду, яка сприяла формуванню в учнів мотивації спрямованої на підготовку їх до захисту держави і служби їх у Збройних Силах України, вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу.
9.Патріотизм українців та національна свідомість закладені на генетичному рівні в наших пращурів і передаються з покоління в покоління.
Теперішня ситуація сколихнула націю і підняла на надзвичайно високий щабель національно-патріотичну свідомість учнівської молоді. Прикладом цього було проведення таймлайну українських перемог “Патріотизм крізь призму століть” з учнями 9-І класу Івано-Франківського спортивного ліцею. Спільно з модераторами О.Я Візнюк, М.С. Хміль та М.С. Середюк ліцеїсти з великим захопленням здійснили грунтовний історичний research: відшукали, пригадали переможні походи князів, козаків, важливі події, внесок історичних діячів та захисників України аж до сьогодення.
Ми переконані, що наша патріотично налаштована молодь поповнить лави свідомих українців і розбудовуватиме соборну Україну.

Урок звитяги провели всі класні керівники відповідно до наказу Департаменту!!!