Шевченкові дні у ліцеї
І знову березень… І знову линуть до нас думки видатного українського поета, художника та мислителя – Тараса Григоровича Шевченка…
Пройшло 211 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, залишається живим і надихає нас і сьогодні.
Тарас Шевченко став символом боротьби за свободу та незалежність не одного покоління українців.
Тарасове слово – це незламний дух нашого народу, його біль, надія і віра в майбутнє. Тож пам’ятаймо, читаймо та передаваймо його спадщину із покоління в покоління!

Урок-презентацію проєкту на тему «Мій шлях до Шевченка» у 9-А, 9-Г класах провела вчителька української мови і літератури Марія Дворська.
Було представлено шевченкіану – перед учнями постав Шевченко в живописі, зокрема в циклі малюнків (47) за творами Кобзаря художника-генія Івана Марчука, Тарас у скульптурі, Шевченко в музиці, у фотографії, розкрито тему “Шевченко і Майдан”.
“Борітеся – поборете, Вам помагає…”, – цитував рядки з поеми “Кавказ” на Майдані у 2014 році Сергій Нігоян, один із перших Героїв Небесної Сотні.


“Т.Г.Шевченко – географ дослідник, картограф” – позакласний захід з географії провела Тетяна Хрептик з учнями 8-Б класу.
Впродовж заходу ліцеїсти ознайомилися із ще однією менш відомою стороною багатогранності Тараса Шевченка та дізналися про його участь у географічних експедиціях, в яких він виступав в ролі картографа.

Творчість Тараса ШЕВЧЕНКА є наскрізною лінією у вихованні молодого покоління. Це творчість людини, яка вміла як ніхто інший любити рідну землю, красу української природи, що й відображено у багатьох творах Кобзаря. Краса України за Шевченком – зелені сади, квітучі дерева, спів соловейка, гнучкі тополі, ясні зорі та тихі води. Це далеко не повний перелік опису живого у віршах поета. Інтелектуальна гра “Природа у творах Т. Г. Шевченка” між наймолодшими ліцеїстами (7-А та 7-Б класи) пройшла досить активно, жваво, показала хороші знання учнів про життя та творчість Шевченка, здійснила міжпредметні зв’язки літератури, біології, географії, мистецтва і навіть музики. Захід організували та провели вчителі біології Тетяна СЕГИДА та Наталія ДОЙОНКО. Дякуємо УЧНЯМ за креативність та гарний настрій!

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Хочеться торкатися його святих слів, читати й перечитувати сторінка за сторінкою його невмирущі твори.
З нагоди вшанування пам’яті геніального поета в ліцейній бібліотеці панувала особлива атмосфера натхнення та піднесення. Тут зібралися поціновувачі творчості Тараса Шевченка – учні та адміністрація ліцею на годину поезії “Єднаймо Україну Тарасович словом”.
Вірші, які декламували учасники заходу, вже більш як півтора століття читає український народ. А скільки ще звучатиме слово Шевченка залежить від нас з вами.



У рамках співпраці з ЦПВУМ ім.С.Бандери, для учнів 11Б класу Івано-Франківського спортивного ліцею керівником гуртка “Історики-краєзнавці” Молявчик М.С. та вихователем Данилейчук І.М. було проведено інтерактивне заняття на тему: “Тарас Шевченко. Чи справді ми його знаємо?”
Тарас Шевченко – це не лише частина нашої історії, а й важливий голос у сучасному світі. Його спадщина продовжує жити, надихаючи нові покоління на боротьбу за краще майбутнє. Тож, давайте вшановувати його пам’ять і вчитися у нього, адже його слова завжди будуть актуальними!

Завершуючи проведення літературознавчої декади, присвяченої вшануванню пам’яті Великого Кобзаря, вчителі філологічних дисциплін Світлана КАПУЩАК, Марія ЯНИШИН, Любов ДЖЕНДЖЕРУХА, Марія ДВОРСЬКА, Наталія ЯРЕМА разом із учнями ліцею та бібліотекарем Марією ХМІЛЬ провели літературні читання під назвою «…І генієм піднявся над світами, ввібравши в серце стогони землі», метою яких стала характеристика внеску Кобзаря в скарбницю української та світової літератури, зображення ролі Тараса Шевченка в українському національному відродженні; усвідомлення світового значення творчої діяльності поета; вшанування пам’яті Великого Кобзаря.
Учасники заходу усвідомили, що Тарас Шевченко — це не лише символ української культури, а й важлива постать світової літератури. Його творчість вплинула на формування національної самосвідомості українців, але також має універсальне значення завдяки загальнолюдським темам свободи, боротьби, справедливості й людської гідності. Т.Г. Шевченко надихнув багатьох світових літераторів і мислителів. Іван Франко називав його «великим пророком», а Лесю Українку захоплював його приклад незламності. Польські, чеські, французькі письменники звертали увагу на його творчість і черпали в ній натхнення.
Поринувши у світ Тарасового слова й слова про Тараса, учні пройнялися повагою до Великого Кобзаря, продемонстрували глибоке розуміння власної національно-культурної ідентичності. Звучали вислови письменників світової літератури, поезії українських митців про генія слова, а деякі учні читали вірші Т.Шевченка англійською мовою. Пісня «Реве та стогне Дніпр широкий» стала фінальним акордом заходу. Таким чином, учасники усвідомили, що Тарас Шевченко — це не просто український поет, а голос поневолених народів, символ боротьби за свободу, який залишається актуальним у світовій літературі.
